Jaki prezent podarować dziecku na urodziny

Urodziny Twojego dziecka zbliżają się wielkimi krokami, a Ty nie masz pomysłu na to, jaki prezent mu podarować? Opcji jest wiele, jednak pamiętaj, że dzieci to również indywidualne jednostki i powinny dostawać prezenty zgodne z ich zainteresowaniami i preferencjami. Jeden będzie chciał Puzzle dla dzieci np. zestawya inny ucieszy się z książki lub zabawki. Niezależnie od tego, pamiętaj o kilku rzeczach – jakich?

Jak wybrać prezent dla dziecka?

Prezent dla dziecka powinien być dostosowany do jego wieku. Jeśli kupujesz puzzle, książkę, zabawkę czy wycieczkę – pamiętaj, by sprawdzić czy jest ta rzecz dostosowana do wieku Twojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko ma 3 lata, nie kupuj mu czegoś, co jest dedykowane dla 5-latków. Nie będzie ono miał z tej rzeczy żadnej fajdy, bo nie będzie umiało jej zrozumieć lub bawić się nią w odpowiedni sposób. Ponadto rzeczy kupowane ponad podany wiek mogą być niebezpieczne dla malucha.

Poza wiekiem, ważne są też zainteresowania dziecka lub etap życia, w jakim on jest. Jeśli dziecko lubi podróże w kosmos, możesz kupić mu książkę opowiadającą o przygodach astronautów. A jeśli uwielbia zabawy, które wymagają uwagi – możesz zainwestować w puzzle odpowiednie do wieku. 

Kilka pomysłów na prezent

Niektóre dzieci łatwo się nudzą, dlatego każdy prezent powinien być maksymalnie je angażujący. Dla najmłodszych mogą być to zabawki edukacyjne z elementem zgadywanek. Dla nieco większych dzieci książka, której przeczytanie zajmie im trochę czasu, a tym samym oderwie od ekranów telefonów i komputerów. Świetnym sposobem na wycieczkę jest też całodniowa wycieczka do miejsca, które Twoje dziecko lubi. Może być to park dinozaurów, zoo lub wesołe miasteczko. Takie doświadczenia zostaną z nim na długo i będzie je na pewno często wspominało. Dzieci lubią być angażowane w różne czynności, dlatego też w dzień dziecka postaraj się spędzić z nim jak największą ilość czasu na robieniu tego, czego nigdy nie robiliście. Może być to wspólne pieczenie ciasta lub zabawa w chowanego.